СИТЕ СЕАРЦХ

Екатерина Малисхева, руски клизач: биографија и спортска каријера

Екатерина Малисхева, чија биографијавам је представљена, познати руски клизач. Спортиста је учествовала на Олимпијским играма, више пута је постала добитница првенства Русије.

Биографске информације

Екатерина Малисхева, чија је фотографија представљена уОвај чланак је рођен у јануару 1987. године у Чељабинску. Од ране дјевојчице била је жељна спорта, па су родитељи одобрили посјету дијелу клизања за скијање, гдје су таленти будућих учесника Олимпијских игара потпуно откривени у спринту.

Екатерина Малисхева биографија

Од млађег доба, Екатерина Малисхева је била веома озбиљна у процесу обуке. Заједно са истрајношћу и талентом, ово је почело да доноси прве спортске успехе.

Почетак спортске каријере

На јуниорским свјетским првенствима 2004. године 17-годишњакињаРуски хитац је пети, а годину дана касније - осми. 2006. године освојила је све своје вршњаке на руском првенству у класичном свемиру.

Пре Олимпијаде у Торину, 18-годишња ЦатхеринеМалисхева пада у главну репрезентацију. Тада спортиста по први пут наступа на фази Светског купа, показујући одличне резултате за њене године. Малишева је чак била на листи кандидата за путовање у Торино, али се тренери нису усудили да излажу младог и неискусног клизача.

Одредиште - Ванкувер

Није ударила Олимпијаду у Торину, почела је Малишеваозбиљна припрема за следеће Игре. Активно наступа на фазама Светског купа на три раздаљине: 1500, 1000 и 500 метара. Такође, Цатхерине је први пут учествовала на Европском првенству, где је била међу првих двадесетак женских спортиста. Али највеће достигнуће ове године је бронзана у спринту није национално првенство.

Екатерина Малисхева

Следећа сезона Екатерина Малисхевадебитовала на светским првенствима, где је постала осамнаеста у спринту. Међу достигнућима спортиста треба забиљежити једанаесто мјесто на сто метра на свјетском првенству, као и бронзану медаљу руског првенства на удаљености од 500 метара.

Малисхев је пре много година провео предолимпијску сезонуактивно. Поново је постала трећа на руском првенству на пола километра удаљености. На светском првенству спортиста поново освојио осамнаесто место, а на европском - петнаестом месту.

Олимпијска сезона се развила за Цатхерине Малисхева прилично добро. Она је постала двоструки добитник руског првенства, а такође је освојила и пето место у спринту на светском првенству.

У Ванкуверу, Екатерина Малисхева је однела надуДа се ​​такмичи за медаље Олимпијаде. Али, нажалост, такмичења су јој била неуспешна. На 500 метара удаљености Малишева је заузела 24. мјесто, а на километру - 27.

Принудна пауза и домаћа Олимпијада

У пост-олимпијској сезони, поново је Екатерина Малисхеваосвојила је сребрну медаљу Руског шампионата на 500 метара дугом крунисању. Међутим, због своје дуготрајне болести - лимфаденитиса - спортиста готово није морала завршити каријеру.

После једногодишње паузе, Малишева се настављаЊегове наступе на светским куповима и поново постаје двоструки добитник руског првенства. Морала је да се такмичи на светском првенству, али га је промашила због повреде главе.

Екатерина Малишева фото

Малисхева је спремна за домаћу Олимпијадуассидуоусли. Поново је постала друга на 500 метара на првенству Русије. У Сочију, Цатхерине је наступала и на њеној крунисној удаљености. Нажалост, није било могуће такмичити се за медаље на руском клизању на тркама - заузео је седамнаесто место.

Упркос чврстом распореду тренинга и наступа, Екатерина Малисхева успела је завршити Уралски универзитет за физичку културу.

Спортиста неће одустати од клизања. Међу њеним плановима је и учествовање на Олимпијади у Пјонгјангу 2018.